Kronika

Atelier 6tej smysl se s odhodláním jemu vlastním chopil nové výzvy, se kterou přišla Šárka o.p.s. - tvořivou dílnu pro pracovníky České pojišťovny v rámci náhradního plnění.

květen 2021

Ptákoplaš začal využívat prostory nového Komunitního centra u Podivena ve Staré Boleslavi. Pomáháme se tam starat o komunitní zahrádku a učíme se novým dovednostem. A samozřejmě zpíváme a hrajeme divadlo.

březen 2021

Máme zavřeno. Vyrábíme každý ve své domácnosti, setkáváme se každé ráno přes WhatsUp a čerpáme energii ze vzpomínek, kdy jsme mohli být pospolu, vyrábět, vymýšlet, zkoušet, zpívat, hrát divadlo.

září 2020

Vzhledem k situaci s Covid-19 jsme se poučeni jarem rozhodli připravit plstící a kreativní sady, které si zákazníci budou moct vyzvednout u nás v dílně, nebo u našich partnerů, jimiž jsou v současnosti Kavárna Dvě vrányAdélčiny květiny a bedýnkyMDDM Čelákovice. Za tuto spolupráci jsme nesmírně vděční.

duben 2020

Mnoho akcí bylo z důvodu karantény zrušeno. To nás sice velice zarmoutilo, neboť máme rádi živá setkání, ale nezhroutili jsme se. Přijali jsme novou inspiraci a začali vyrábět kreativní sady.

březen - duben 2020

Šijeme roušky pro krizový štáb.

březen 2020

Přestěhovali jsme se! Najdete nás na stejné ulici M. Švabinského, jen o kousek dál, směrem k náměstí, na č.p. 111/15.

únor 2020

Města Čelákovice a Brandýs opět ožila masopustním veselím a my jsme byli u toho, oba průvody jsme okostýmovali. Děkujeme všem, kteří se zapojili, navzdory větru a dešti!

březen 2019

Koordinátorky VAS (Volnočasové aktivity pro seniory) nás pozvaly na akci Velikonoce v DPS ve Staré Boleslavi. Saša s Irenkou ukázaly dětem, jak se zpracovává ovčí rouno a Ptákoplaš si s dětmi i seniory zazpíval několik jarních písniček.

prosinec 2018

Ptákoplaš se vydal na koledu městem. Zazpívali jsme si společně s dětmi v Klíčku, s dětmi na 1. jarmarku v ZŠ Školní a s lidmi v Charitě Na Dolíku. Na zpáteční cestě jsme zazpívali květinářce Adélce, a pak už nás čekala tradiční Besídka v aťasu.

listopad 2018

Listopad je již pár let spojen se Srdeční záležitostí. Kamarádi z kapely Lážo Plážo a Jarda Kříž z Crossbandu nám přijeli opět zahrát do Saloonu. Je nás stále více dobrých andělů, a to je dobře. I Ptákoplaš dostal příležitost zahrát si a zazpívat do zapůjčených mikrofónů svých pár šlágrů ke 100 let naší republiky. Díky kamarádi!

srpen 2018

Naše hudebně-dramatické těleso Ptákoplaš podniklo první pokus o letní jednodenní soustředění. Karel poprvé vyzkoušel nový buben, za který patří velký dík Kroužku Brandýs - Markétě Plívové a přispěvatelům z benefičního koncertu v Synagoze 24. června 2018.

červen 2018

V červnu Atelier 6tej smysl navštívila skupinka sympatických žen v rámci dní s Mary Kay. Děkujeme za návštěvu!

Ptákopláš zakončil školní rok koncertem v ZŠ Školní s programem "S písničkou křížem krážem po Čechách a Moravě". Radost donenesl i kamarádům do domečku naší zpěvačky Ivetky.

25. května 2018

Děkujeme všem, kteří se zapojili do projektu kavárny Dvě vrány na podporu naší handicap dílny. Díky prodeji darovaných kabelek a sbírce z vánočního koncertu sboru La Mandala se nám podařilo opravit pec, a tak můžeme opět vypalovat naše originální výrobky. Tím však nekončí příběh kabelek. Těm, které se nepodařilo prodat, jsme znovu vdechli nový život a z některých dokonce vznikly zcela nové výrobky.

1. prosinec 2017

Vánoce se blíží, leckdo s dárky plaší, Ptákoplaš však neplaší, neboť poctivě trénuje na vánoční vystoupení. V rámci již tradičního rozdávání radosti nás čeklalo vystoupení ve speciální škole ve Staré Boleslavi, poté v chráněném bydlení pro Ivetky spolubydlící a nakonec turné slavnostně zakončené v atelieru 6tej smysl.

16. listopadu 2017

Naši milí kamarádi z kapely Lážo Plážo a Crossband (Jarda Kříž) pro nás opět nachystali pořádnou dávku dobré muziky. Tentokrát jsme se o Srdeční záležitost chtěli podělit s co nejvíce hosty, a tak se koncert uskutečnil v Saloonu Brandýs. Dokonce dostali možnost vystoupit na pódiu i členové hudebního tělesa Ptákoplaš, což byl úžasný zážitek pro všechny. Tancovali jsme, radovali se a seznamovali další a další zajímavé osůbky.

25. května 2017

V Atelieru 6tej smysl máme v podstatě rádi překážky. Překážky, které můžeme překonat a jenž nás posunou dál. Během 6 let naší existence se zvýšil rozsah činností a s ním i počet klientů atelieru. Naším snem bylo a je vytvořit místo, kde se mohou setkávat, tvořit a rozvíjet nejen lidé s lehkým či středním mentálním postižením, ale i lidé s omezenou hybností či s tělesným postižením.

Díky finanční pomoci z dotačního programu Brandýs n. L. – Stará Boleslav bez bariér se nám podařilo vybudovat bezbariérové WC. Velký dík patří rovněž firmě Stavby Dlouhý, která zafinancovala sanitární keramiku a Spolku boreckých holek, díky jejichž sbírce v rámci 7. pohodového Dne pro ženy a nadšení spřízněných duší mohla vzniknout tato nadmíru potřebná místnost.

25. února 2017

V Čelákovicích se opět konalo masopustní veselí a my jsme u toho nemohly chybět. Okostýmovaly jsme i ty, kteří se původně pod masku schovat nechtěli:), abychom si následně všichni užili průvod, s návštěvou fary, kde jsme všicí (ano, i řádové sestry) ochutnali výbornou slivovičku z rukou přečistých. Ovšem ani v jiných podnicích nezklamali. Na pódiu nás čekalo divadlo, létající ohně a skvělá masopustní kapela. Trocha veselí před 40denním půstem...

12. ledna 2017

Atelier 6tej smysl se s odhodláním jemu vlastním chopil nové výzvy, se kterou přišla Šárka o.p.s. - připravil tvořivou dílnu pro pracovníky České pojišťovny v rámci náhradního plnění. 

Vypravili jsme se do Prahy, kde na nás v hotelu Populus čekalo kolem 70 pracovníků České pojišťovny, kteří měli za sebou již celé dopoledne školení. Zatímco si účastníci kurzu pochutnávali na guláši, připravili jsme pro ně nové pracoviště. Každý z nás měl svůj úkol, naši klienti - zaměstnanci chráněné dílny Lucka, Martin a Karel vzali svoji úlohu opravdu zodpovědně a připravili na stoly korpusy molitanových ptáků, barevná rouna, molitany a jehly na plstění a v druhé části hedvábná kolečka, barvy, misky na vodu a štětce. Účastníci tvořivé dílny následně usedli na místa a nechali se vést našimi klienty. Však také každý z nich má bohaté zkušenosti z atelieru 6tej smysl - Martin je zkušený češač rouna, Lucka šikovná na jemné ruční práce a Karel všestranný pomocník. Po hodině se od stolů začal ozývat veselý smích, není nad to, vidět, jak se dílo daří. Po dvou hodinách už byly na světě originální veselí opeřenci a hedvábné dekorace do oken či na zeď. Bylo milé slyšet, že se někteří pracovníci rozhodli použít výrobky k ozdobení svých kanceláří. Snad jim vzpomínka na společné vyrábění zpříjemní práci. Nám a našim klientům společné setkání přineslo nové cenné zkušenosti a snad se nám opět podařilo trochu narušit onu neviditelnou hranici mezi dvěma světy. Děkujeme Šárce o.p.s. za otevření nových dveří do světa!